Letecká mapa Nové Vsi nad Nisou

V květnu letošního roku jsme dokončili projekt letecké mapy Nové Vsi nad Nisou. Slavnostní premiery se mapa dočkala na Jarní slavnosti u Nisanky, kdy každý návštěvník, který zdolal soutěžní trasu mezi Smržovkou a Novou Vsí, mohl nejen vystoupat zdarma na rozhlednu, ale dostal také od nás darem právě tuto novou mapu. Projekt jsme realizovali téměř rok. Bylo zapotřebí letecké nasnímkování naší obce, kterého se zhostili místní mladí fotografové Lukáš Babčický a Marek Kubáček, kterým ještě jednou tímto děkujeme. Pak už přišly fotografie do rukou Ak. sochaře Jiřího Dostála, se kterým jsme strávili mnoho času nad zakreslením cestní sítě. Pak přišly na řadu významná místa přírodní, kulturní, sportovní, ale i běžného života a možná se po shlédnutí mapy budete i Vy divit, kolikže toho vlastně u nás máme. Zadní strana mapy je takovým malým průvodcem po našich přírodních zajímavostech doplněná o fotografie z přírody v našem okolí. Pokud máte o mapu zájem, napište na pluharova@novovesan.cz nebo vydržte na další kulturní akce, kde bude náš spolek zastoupen a bude jako vždy mít naše tiskoviny na stáncích. Nejbližší takovou akcí bude Novoveská pouť 15. září.
Projekt Ilustrované mapy s průvodcem vznikl za podpory Grantového fondu Libereckého kraje a spolku Novovesan.

Příspěvek byl publikován v rubrice - Přírodovědné procházky, mokřadní biotop, naše tiskoviny, památné stromy, příroda, turisti, volný čas, VYDALI JSME. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.