Tradiční vánoční koncert

Novoveský okrašlovací spolek

ve spolupráci se spolkem Novovesan si Vás dovoluje pozvat na

V Á N O Č N Í     K O N C E R T

v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů v Nové Vsi nad Nisou

v sobotu 13. prosince 2014 od 18.00 hodin.

Vystoupí místní dětský pěvecký sbor

Novovesánek a flétnové kvarteto.

Na slavnostní úvod a závěr koncertu

rozezní naše opravené harmonium

Alastair S. Edwards.

V podání Novovesánku zazní například vánoční skladby Nesem vám noviny, Spanilé z archy holubičky, Good king Wenceslas (Dobrý král Václav), Slyšte, slyšte pastuškové, Čas radosti veselosti a další. Představí se i nejmenší děti z nově založeného přípravného oddělení sborečku. Sbor řídí Mgr. Zuzana Kubelková.

Část skladeb doprovodí kvarteto zobcových fléten ve složení soprán – Zdena Fantyšová, alt –Vojtěch Fantyš, tenor – Bc. Magda Holá, Dis., bas – Mikuláš Holý. V podání kvarteta si budete moci vyslechnout i dvě další vánoční skladby.

Za klávesové nástroje usednou Marie Holá a Alastair S. Edwards. V podání Marjánky si vyslechneme ragtime na elektrické klávesy, Alastairovo vystoupení bude překvapením. Prozradit můžeme, že z harmonia zazní skladba z Britských ostrovů a hudba z období baroka.

V průběhu koncertu Vás krátce seznámíme s prací Novoveského okrašlovacího spolku v tomto roce a s plány do budoucna. Po společném zpěvu vánočních koled si vánoční atmosféru odneseme i do svých domovů.

Před koncertem budete mít možnost prohlédnout si již tradiční výstavu betlémů. Novinkou bude výstava keramických soch Panny Marie, vzešlých z dílny spolku Novovesan v rámci akce „Hledá se Marie“. Kdo jste neměl možnost vybírat Marii pro náš kostel během letošní pouti, máte nyní možnost vidět nejen vítěznou sochu, která je již vysvěcena a bude umístěna ve výklenku kostela, ale i ostatní krásné sochy, které vznikly v letošní letní keramické dílně Novovesanu.

Pro návštěvníky koncertu jsou připraveny teplé nápoje – svařené víno a čaj.

Vstupné na koncert je dobrovolné a bude použito na další opravy kostela.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář