Dětský pěvecký sbor Novovesánek rozšiřuje své řady – Hledáme nové zpěváčky

Novovesánek mnohým z Vás není třeba představovat, tento dětský pěvecký sbor je chloubou našeho spolku a také celé naší obce.

Tento sboreček funguje již pátým rokem a vede ho zkušená sbormistrině Mgr. Zuzana Kubelková, která je mimo jiné sbormistriní několika dalších úspěšných sborů různých věkových kategorií, jako je např. liberecký Cum Decore nebo mladoboleslavský sbor Boleslav. Zuzana je opravdu skvělá lektorka a s dětmi jí to jde skvěle. Zuzana opravdu nelení a stará se o to aby děti motivovala a nadchla k práci ve sboru, tím že zajišťuje pro sbor pravidelnou účast na různých soutěžích a přehlídkách sborů, kde mají možnost předvést své umění a také umístit se.

V posledních dvou letech sklidil sboreček hned několik ocenění. V roce 2013 se umístil v bronzovém pásmu na soutěži v divadle F.X. Šaldy v Liberci a postoupil tak do krajského kola soutěže Vítání Jara 2013 v městském divadle v Jablonci nad Nisou. V roce 2014 pak v městském

divadle v Jablonci nad Nisou získal umístění ve zlatém pásmu v soutěži Vítání Jara 2014 což ukazuje, že se stále zlepšují a dávají o sobě znát. Dalším úspěchem bylo i pozvání na přehlídku sborů do Mladé Boleslavi, kde jsme mohli předvést co umíme a dostat se tak do povědomí lidí zase o něco dál za hranice naší obce. Účastníme se taky pravidelných vystoupení při akcích pořádaných v naší obci a okolí, jako je např. tradiční Zpívání pod Vánočním stromkem v místním kostele, účast na každoroční Jarní slavnosti na Nisance a Novoveské pouti atd.

Přestože našich 11 statečných zpěváčků zvládá konkurovat ostatním početnějším sborům, velmi rádi bychom rozšířili naše řady a přijali nové zpěváčky.

Důvodem je hlavně věkové rozpětí dětí. Vzhledem k tomu že, ve sborečku jsou děti od 4 do 11 let, je problém skloubit volbu repertoáru a práci s mladšími a staršími dětmi. Mladší děti se učí hlavně tomu, udržet během zpěvu pozornost a naučit se základní techniky sborového zpěvu. To už však starší děti znají a tak trpělivě musí cvičit s mladšími, místo aby se zdokonalovaly a zvyšovaly úroveň svého zpěvu.

Proto se sbormystrině Zuzana již nějakou dobu pokouší, věnovat se při hodinách nejprve všem najednou a na závěr vymezila čas, který nacvičuje se staršími dětmi složitější repertoár, na kterém mohou ukázat svůj hlasový růst.

V příštím školním roce bychom proto chtěli udělat pár změn a rozdělit Novovesánek na dvě skupiny. Jedna skupina mladších a druhá skupina starších dětí, které by tak měli větší možnost rozvoje a mohli se pustit do nových výzev. Právě proto hledáme nové zpěváčky, které by doplnily naše řady a posílily Novovesánek k ještě větším možnostem a budoucím úspěchům.

Takže všichni kdo máte doma malé zpěváčky a měli byste zájem zapsat je k nám do Novovesánku neváhejte. Dejte vědět i známým, pokud víte že mají doma malé talenty, které by náš sbor obohatily.

Zápis do sborečku proběhne dne 15.9. od 15:00 hod. V prostorách spolkového domu Novovesan v Nové Vsi nad Nisou 231.

Těšíme se na Váš zájem a na budoucí nové zpěváčky. Za Novovesan Šárka Kohoutová

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář