Novinky v keramické dílně

Jak už je u nás zvykem, průběžně Vás informujeme o tom co se děje v naší keramické dílně.V tomto školním roce jsme v dílně zaznamenali opět několik změn.

Oproti minulému školnímu roku, kdy jsme provozovali dva kroužky, nyní fungují čtyři kroužky. Ten pro děti jsme rozdělili na dva. Pro starší děti, které nyní mají větší možnost se kreativně vyjádřit a sami navrhnout co by si rádi vytvořily.
Pro mladší děti, které se teprve učí s hlínou pracovat je určen ten druhý kroužek a tak máme více prostoru se každému z dětí více věnovat. Nadále funguje i kroužek pro dospělé.

Nově k nám začali dojíždět děti ze základních škol, které tak mají možnost si v rámci výuky u nás také něco vyrobit. V keramické dílně tak stále vznikají nové krásné výtvory.

V tomto školním roce jsme kupříkladu tvořili zahradní keramiku, plastiky do bytu, užitkové nádobí jako džbánky, konvičky, hrnky, ale také strašidla, schránky na noviny, ozdobné květináče, vánoční mísy a talíře a mnoho dalšího. V současné době pracují děti na výrobě loutek a antických nádob starou metodou. Zkrátka, stále máme co vyrábět.

Pokud byste měl někdo zájem o originální ruční výrobky z naší dílny, nebojte se nás oslovit. Rádi zvážíme Vaše přání a naše možnosti a rádi Vám keramiku na míru zhotovíme. Dokážeme Vám nabídnout nejen šálky s podšálky na kávu, ale také velké „kafáče“, konvičky, džbánky, misky i velké mísy, vázy a vázičky, zvonky, originální plastiky do zahrad, aromalampy, květináče malé i velké, zapékací mísy a misky, domovní čísla a znamení a mnoho dalšího. Jedná se o kusovou ruční výrobu, která vyžaduje svůj čas a tak pokud chcete někomu darovat originální dárek, který jinde nekoupíte nebo udělat radost sami sobě, tak přijďte s předstihem. Výroba u nás trvá cca 4 týdny od zadání. Takovým dárkem uděláte radost hned dvakrát. Jednou obdarovanému a podruhé nám. Veškeré výtěžky z našich výrobků jsou investovány zpět do rozvoje naší neziskovky.

Tento rok máme také velké plány spojené s tvorbou sochy panny Marie pro místní kostel, o čemž se více dočtete v samostatném článku.

Za Novovesan Šárka Kohoutová

 

Příspěvek byl publikován v rubrice keramika, kroužky, volný čas. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.