Rafťáci 2013

pánské kupé

Závěrem každého školního roku se vypravujeme s turistickým kroužkem na celodenní výlet. Ani letos tomu nebylo jinak, přestože počasí mělo do květnového sluníčkového dost daleko. Výlet jsme zahájili jízdou vlakem se dvěma přestupy a pěknou řádkou tunelů, až jsme se konečně dostali na Malou Skálu. Tady už pro nás byly nachystané dva rafty, vesty i přilby. A hurááá na Jizeru.

Rafťáci 2013

Jízda jako vždy neměla chybu, jen jsme se letos tolik nezmáchali a koupání v pětistupňové řece jsme tentokrát vynechali. K večeru jsme se opět vlakem dostávali domů na ves. Po cestě jsme posbírali klestí na večerní táborák. Jen se za námi zavřely dveře spolkáče, spustila se průtrž, že by psa nevyhnal. Takže naše klobásky skončily v troubě na pekáči a topinky jistila pánvička. Kytarový večer jsme si samozřejmě nenechali ujít a s Markétou a Vojtou sáhli do strun ještě také naši kluci Pepa a Malky, kteří celý rok kytaru pilně cvičí. Konečně to mohli zúročit a vychutnat si první obdivné pohledy přísedících slečen :-)V noci hajdy do spacáků a spát. To bylo zbožné přání Markéty, ale nemohli jsme jí z pochopitelných důvodů vyhovět. Nachystali jsme „kanadu“ na Vojtu a tím jsme spustili kravál na celý barák :-) Ráno jsme se nasnídali a pustili do úklidu. Pravda, poslední bod programu není naše nejsilnější stránka, a tak si museli rodiče počkat, než jsme dali všechno jakš takš do ažuru. Prima akce a snad za rok zase naviděnou.

Příspěvek byl publikován v rubrice kroužky, příroda, turisti, volný čas. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.