V Nové Vsi vyrostl hotel

stavba roste

Ano. A postavily ho děti za pomoci rodičů. Jedná se totiž o hmyzí hotel. V letošním roce jsme se rozhodli v rámci našeho „turisťáku“ realizovat stavbu hmyzího hotelu a pomoci tak nejrozmanitějším druhům z hmyzí říše najít nový domov. Lokalitu ke stavbě nám nabídli Musilovi na svém pozemku a taťka Matýska nám postavil a přivezl konstrukci. Pak přišly na řadu silné paže i dalších tatínků, Járy a Martina a samozřejmě i svaly našich vedoucích Vojty a Martina, kteří společnými silami konstrukci  usadili. A pak přišlo na řadu samotné zařizování hotelu. Děti nosily klacky, staré tvárnice, dřevěné špalky, kůru, trávu, seno, kamínky a všemožný další rostlinný materiál, který naši budoucí obyvatelé hotelu pro svůj spokojený příbytek potřebují. Hotel hezky rostl a nakonec přijela celá parta nových osadníků. Járův táta přivezl celý špalek prolezlý mravenci a tak bylo v přízemí hotelu hned plno. Do konce června budeme hotel ještě vylepšovat a sledovat, kdože už se k nám nastěhoval. Za tímto účelem jsme si pořídili i nové lupy, které nám poslouží k detektivnímu pozorování života našich hmyzích hostů. Na závěr proběhla samozřejmě buřtovačka, za kterou děkujeme Blance Havlové a jejím pomocnicím Šárce Hlavaté a Janě Kiesewetterové. Věřte nám, že si podobné brigády umíme užít. A těšte se, na prázdniny připravujeme pro všechny děti velkou hmyzí soutěž.

Zvláštní poděkování patří Nadaci pro záchranu a obnovu Jizerských hor, která náš projekt finančně podpořila. Samozřejmě chceme poděkovat všem rodičům, kteří neváhají přijít dětem pomoci, když na některé věci svými silami zcela nestačí. Děkujeme Honzovi Havlovi, Jardovi Lubasovi, Radkovi Kiesewetterovi, Milanu Musilovi a samozřejmě také maminkám za pomoc s buřtováním.

silné paže tatínků

kolaudační komise

héééj rup

kdo bude bydlet tady?

Příspěvek byl publikován v rubrice kroužky, příroda, turisti, volný čas. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.