Kořínek a Větvík měli křtiny

Větvík

Kořínek

Po dlouhých týdnech čekání na svá jména se konečně pomocníci skřítka Stromofouse dočkali. Na Dni otevřených dveří 11. září 2010 jste hlasovali mezi návrhy o vítězných jménech a vyhráli Větvík a Kořínek. Jejich autorem byl kmotr skřítků Martin Kiesewetter. Domeček, ve kterém se skřítci usadí, jste vybrali s číslem 15 od architektky Gábiny Velíškové.

domeček pro skřítky Gábinka

Klání to bylo napínavé, protože bylo skutečně z čeho vybírat. 20 dětí nám přineslo své obrázky a jména – jedny hezčí než druhé. A protože Stromofous není škarohlíd, rozhodl se, že všechny soutěžící děti odmění. Kdo jste se účastnil soutěže, přijďte si ve čtvrtek 14. října mezi 16.30 a 18.30hodin vyzvednout své ceny do naší knihovny.

Novoveský javor od Jany Fialové jr. - vítěz

A protože i dospěláci se činili, najde se něco i pro ně. Pro všechny, kdo jste poslali svou fotografii, Stromofous také něco přidá. Nejvíce jste se zhlédli ve fotografii s číslem 13 od Jany Fialové ml., která si také odnese 1. cenu. Největší radost měl Stromofous z toho, že tolik lidí dokázalo najít naše památné stromy. Jen ta lípa u Brynychů Vás potrápila, někdo ji nenašel dodnes. Skutečně tam stojí a je dokonce aktuálně nejvyšším památným stromem u nás. A aby se naše památné stromy na tu parádu s novými kamarády patřičně upravily, všem jsme nechali řádně prořezat koruny, svázet větve a prohlédnout stromovými doktory, kteří je připravili ještě na mnoho let, doufejme, že v dobré kondici.

soutěžní obrázky

soutěžní obrázky

výběrové komise mají těžkou hlavu

Tento projekt je realizován v rámci programu Strom života za finanční podpory SFŽP ČR a MŽP.

www.stomzivota.cz www.mzp.cz www.sfzp.cz

Projekt podpořili také místní dárci: Obec Nová Ves nad Nisou, Městský úřad v Jablonci nad Nisou – odbor životního prostředí, Základní škola a mateřská škola Nová Ves nad Nisou a společnost CHARLIES AND CO., s.r.o.

stromolezci v korunách památných stromů

ošetření památné lípy u Brynychů ve 20ti metrech!!

Příspěvek byl publikován v rubrice památné stromy, příroda, volný čas. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář