Prázdninová soutěž se skřítkem Stromofousem

skřítek Stromofous

Skřítek Stromofous, který pečuje o naše stromy, dostal 2 nové pomocníky. Má před sebou nelehký úkol. Potřebuje najít pro skřítky jména a postavit pro ně chaloupku. Prosí všechny děti o pomoc: „pomozte mi vymyslet pro ty dva rošťáky nová jména a nakrelete pro nás skřítky stromový domeček, kde se nám bude dobře hospodařit“.

najděte jméno pro 1. pomocníka

najděte jméno pro 2. pomocníka

Pro všechny děti, které Stromofousovi pomohou, jsou připraveny hezké ceny. Soutěží se o batůžky, spacák, termohrnky, knížky  a spoustu krásných výtvarných potřeb.
Každého, od 11 do 99let, Stromofous prosí o  prázdninovou fotografii jeho nejslavnějších – památných – stromů z Nové Vsi nad Nisou. Můžete fotit ráno i večer, v leže i z letadla, za slunce i v dešti. Ty nejzajímavější fotografie vystaví Stromofous natrvalo ve vestibilu obecního úřadu, kde si je bude každý moci prohlédnout, až půjde na poštu či k lékaři.
Ani na dospěláky nebude Stromofous zkoupý. Připravil si pro ně za odměnu spoustu outdoorových batohů, spacák do přírody, množství turistických doplňků a zajímavé knihy.

Letos v létě máte mimořádnou příležitost vidět na svých procházkách za památnými stromy v naší vsi odvážné stromolezce, kteří ošetřují naše největší zelené velikány. Pomáhají Stromofousovi proto, že do 30ti metrových výšek se bojí i on a potřebuje další pomocníky. Až naše stromy ošetří, svážou a prořežou, nezapoměňte se u nich zastavit a prohlédnout si jejich mohutnou stavbu. Chcete – li vědět jak jsou staří, kde se tu vzali, či vůbec, kde je najdete, nezapomeňte si přečíst naší publikaci Novoveské putování časem a přírodou, kde se vše potřebné dozvíte.
Své výkresy a jména skřítků můžete přinést každý čtvrtek do naší knihovny mezi 16.30 – 18.30 nebo nechat na Obecním úřadu, či zaslat poštou na adresu spolku: NOVOVESAN, Nová Ves nad Nisou 459, 468 27 Nová Ves nad Nisou. Fotografie zasílejte elektronickou poštou na spolkový e-mail: pluharova@novovesan.cz. (podle velikosti přílohya počtu fotografií případně mail rozdělte na několik zásilek). Uzávěrka soutěže je 2. září 2010!!!

Výsledky soutěže rozhodne veřejnost při zářijové akci našeho spolku NOVOVESAN při Dni otevřených dveří.


Soutěž probíhá v rámci projektu našeho spolku pod názvem Stabilizace památných stromů v Nové Vsi nad Nisou podpořeným Nadací Partnerství. Partnery projektu jsou také firma CHARLIES AND CO., s.r.o., a Obec Nová Ves nad Nisou.

Tento projekt byl vytvořen v rámci programu Strom života za finanční podpory SFŽP ČR a MŽP.

Obec Nová Ves nad Nisou

CHARLIES AND CO. s.r.o.

-

www.stromzivota.cz

www.mzp.cz

www.sfzp.cz


Příspěvek byl publikován v rubrice památné stromy, příroda. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář