Skládačka na téma Pamětihodnosti a přírodní zajímavosti

skládačka Pamětihodnosti a přírodní zajímavosti Nová Ves nad Nisou

V lednu letošního roku jsme vydali za finanční podpory Libereckého kraje a obce Nová Ves nad Nisou skládačku na téma Pamětihodnosti a přírodní zajímavosti  Nové Vsi nad Nisou. S tvorbou skládačky mi pomáhal ing. Jaroslav Lubas, předseda Novoveského okrašlovacího spolku, bez kterého by část o pamětihodnostech naší obce nevznikla. Tímto ještě jednou děkuji za spolupráci a trpělivost. Dílko je doplněné řadou zajímavých fotografií, které dodali naši spoluobčané a profesionálové z oboru. Kdo máte rád toulky Novou Vsí a okolím, jistě tuto skládačku oceníte. Dozvíte se mnoho zajímavého o okolní přírodě, chráněných lokalitách, kulturních památkách a historii. Skládačka je doplněna krátkým anglickým doprovodem.

Místa, kde si můžete skládačku bezplatně vyzvednout: obecní úřad Nová Ves nad Nisou, knihovna v Nové Vsi nad Nisou, rozhledna Nisanka, informační centrum v Jablonci nad Nisou a Smržovce, odbor životního prostředí v Jablonci nad Nisou a dále členové spolků Novovesanu a Novoveského okrašlovacího spolku u svých předsedů=autorů skládačky. Skládačky byly také darovány místní škole pro potřeby výuky žáků o místě, kde žijí.

Kdo se chcete zahloubat více do podrobností o místě, kde žijeme, ráda Vás odkážu na naši publikaci Novoveské putování časem a přírodou, kterou jsme vydali na jaře 2010.

Tento projekt je finančně podporován Grantovým fondem Libereckého kraje.

Příspěvek byl publikován v rubrice skládačka, VYDALI JSME. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář