Keramický workshop pro rodiče s dětmi

hněteme a válíme

Ve čtvrtek 28. ledna jsme uspořádali keramický workshop v budově naší školy. Akce byla určena pro rodiče s dětmi nebo staršími sourozenci. Odměna za vysvědčení a možnost se něčemu novému přiučit nalákala tolik zájemců, že jsme se do školní výtvarné učebny tak tak vešli.

někdo má šikovnost od Boha...

s chutí do toho půl je hotovo

děvčata mají trpělivost

Mnoho dětí už mělo vlastní zkušenost s keramickou tvorbou díky kroužku ve škole, takže nakonec instruovaly rodiče, jak mají správně postupovat. Pro mladší děti to byl první zážitek. Přestože některým účastníkům byly teprve 3 roky, vydrželi tvořit až do konce. Na začátku nám Jana Fialová vysvětlila postup prací, na co si máme dát pozor a do čeho bychom se jako začátečníci neměli pouštět. Pak jsme si mohli prolistovat pro inspiraci hned několik knih z naší knihovny na téma keramická tvorba a dát se do díla. Některé dámy z naší vsi jsou skutečně nadané a pustily se i do náročnějších dílek, která vypadají skutečně náramně. O tom, že máme šikovné děti, se není potřeba zbytečně rozvádět, to víme všichni !!

Amča už je profík

Teď nás čeká pár týdnů pauza, kdy se musí výrobky vypálit a pak se opět sejdeme ke glazování. Glazura musí opět projít pecí, až pak budou naše dílka hotová. Díky této akci máme i my dospělí možnost se přesvědčit, že celý proces vzniku keramického dílka vůbec není jednoduchý a navíc je časově i finančně poměrně náročný. Teď už budeme vědět jakou práci dá dětem vytvořit byť i jen obyčejnou rybičku.

o obsluhu baru se starala paní ředitelka

kdo chce vidět, jak to vypadá v peci ?

koukej mami, jak se to dělá !!

Matýsek bude mít čerta

to by bylo abychom tu mističku také nezvládli

Děkujeme základní škole a obci Nová Ves nad Nisou za podporu akce.

Příspěvek byl publikován v rubrice workshopy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář