Projektová dokumentace centrálního parku, Novoveského hřebene a prameniště Nisy

naši partneři projektu nad studií parku

naši partneři projektu nad studií parku

Začátkem letošního roku jsme představili panu starostovi a paní místostarostce náš návrh na zpracování projektové dokumentace rekultivace centrálního parku (oblast kolem hasičské nádrže), vysazení aleje podél cesty na Novoveském hřebenu a úpravu zeleně v okolí pramene Nisy. Náš návrh se líbil, a tak jsme sepsali žádost o finanční podporu  Nadaci OKD na tento projekt. Žádost byla úspěšná a díky podpoře v celkové výši Kč 188 000,– jsme se mohli pustit do plánování budoucí podoby těchto lokalit.

nokd_logo_horizontalni 2

Na základě výběru z nabídek zahradních architektů jsme vybrali firmu Atelier Zahradní slavnost. Té jsme zadali první kriteria pro zhotovení prvního návrhu. Poté jsme svolali schůzku spolkařů z Nové Vsi nad Nisou – Novoveský okrašlovací spolek, Sbor dobrovolných hasičů a my – a přizvali jsme také zástupce lanového centra a místních potravin, které v oblasti provozují své podnikání. Schůzky se také samozřejmě zúčastnili zástupci obce.  Občané byli také vyzváni k předkládání svých návrhů a nápadů prostřednictvím Zpravodaje od pramene Nisy.

Námětů se sešla přehršel.  Zájmové okruhy a vize budoucí podoby parku byly opravdu různorodé.  Je zřejmé, že každý občan Nové Vsi n/N má k tomuto místu vztah a není mu lhostejné, jak bude právě tato lokalita vypadat. Nakonec jsme se museli shodnout a najít nějaké společné, kompromisní řešení tak, aby konečná podoba parku odrážela co nejvíce požadavků občanů, ale byla ještě z estetického pohledu únosná a příjemná.  Pracovních schůzek proběhlo hned několik a postupně se předkládané studie měnily k obrazu přání tvůrců.

V současné době je projektová dokumentace již na světě, a ikdyž neobsahuje vše, co bychom si každý přál, doufám, že se bude líbit.

Studie projektové dokumentace k parku bude vystavena do poloviny října ve vestibulu OÚ vedle vchodu na poštu a v případě zájmu o hlubší prostudování nebo k prohlédnutí dokumentací k Novoveskému hřebeni a prameništi Nisy jsou dokumentace k dispozici k nahlédnutí na OÚ nebo u mě = Ireny  Pluhařové – tel.: 602 770 103. Veškeré dotazy k dokumentacím můžete směřovat na mail spolku Novovesan pluharova@novovesan.cz

V současné době připravujeme další podklady pro zpracování žádosti do fondů EU – konkrétně Operační program životního prostředí, který by měl zajistit 90% financování záměru vzešlého ze zpracovaných projektových dokumentací.  Pokud se zástupci naší obce shodnou, najdou prostředky na kofinancování projektu a podpoří tak náš zájem revitalizovat tato frekventovaná odpočinková místa, nezbývá, než držet palce, aby byl náš společný projekt schválen a podpořen EU.

Příspěvek byl publikován v rubrice park, příroda. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář